"Panteri" bez šanse u Areni: Zvezda odnela ubedljivu pobedu

21/01/2024

-

21:00

"Panteri" bez šanse u Areni: Zvezda odnela ubedljivu pobedu - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde bez većih problema savladali su FMP na svom terenu i zabeležili 15. pobedu AdmiralBet ABA ligi, gde i dalje drže vodeće mesto tabele i nakon 17 odigranih kola - 87:54 (26:13, 20:19, 18:14, 23:8).

Temelje ubedljive pobede, ekipa Janisa Sferopulosa postavila je još u uvodnoj četvrtini, kada je stekla dvocifrenu prednost. Tim iz Železnika imao je svoje momente u drugoj četvrtini, gde su do kraja poluvremena, koliko-toliko, rezultatski parirali Zvezdi. Da bi gosti, tačku na meč, stavili sredinom treće četvrtine, serijom 10:2, kada su otišli na velikih 62:44.

Junak utakmice bio je Dos Santos, koji je pored 17 poena, zabeležio i 12 asistencija. Lazić je imao dobar napadački učinak, a utakmicu je završio sa takođe 17 poena. Što se liste strelaca FMP-a, najefikasniji bio je Subotić sa 14 poena, a dobru rolu imao je i Foster sa 10.

Ovo je bio 12. poraz ekipe iz Železnika ove sezone, koja je sada pala na 12. poziciju tabele, dok je Zvezda i dalje na vrhu sa skorom 15-2.