03/03/2024

-

22:51

Zvezda bez problema do pobede u Baru protiv Mornara - Copyright ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostovanju ekipu Mornara 102:66 (21:23, 26:13, 31:14, 24:16) u 21. kolu AdmiralBet ABA lige.

Mornar je bio ravnopravan rival samo u prvoj deonici, kada je napad odlično funkcionisao, Zvezdina odbrana je u nekoliko navrata izgledala amaterski, ali je već u drugom kvartalu sve došlo na svoje.

Crveno-beli su igrali tečno, tražili su igru u tranziciji koja je dolazila iz agresvine odbrane, i na poluvremenu su vodili sa 11 razlike.

Ukoliko dilema o pobedniku nije bila rešena posle prve, definitivno jeste posle treće dekade, koju je ekipa Janisa Sferopulsa dobila sa 31:14. Mornar je definitivno večeras pokazao dva lica, dok je Zvezda postepeno samo poboljšavala svoju igru.

Poslednjih deset minuta poslužilo je grčkom treneru da šansu da Frediju Gilespiju, Stefanu Lazarevići i Džavonteu Smartu, kako bi oni ostali u takmičarskom ritmu uprkos nešto manjoj minutaži u poslednje vreme.

Upravo je Smart bio najefikasniji sa 16 poena, dva manje je ubacio Luka Mitrović, a 13 je ubacio Dejan Davidovac.

Najefikasniji u redovima gubitnika bio je Taj Voler sa 14 poena, a pratio ga je Dan-Martin sa 13.

Zvezdu sada očekuje gostovanje Monaku u okviru Evrolige, dok će Mornar u narednom kolu odmerirti snage sa Splitom.