Crveno-beli briljirali, pa prosuli +18: Makabi preokretom stigao do trijumfa

14/03/2024

-

21:15

Crveno-beli briljirali, pa prosuli +18: Makabi preokretom stigao do trijumfa - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Makabija 84:80 (17:21, 14:26, 22:14, 19:31) u 29. kolu Evrolige. Ovo je 19. poraz za srpskog predstavnika, dok uz to ima i 10 trijumfa. Sa druge strane Makabi je sada na skoru 16-13.

Najefikasniji u ekipi Janisa Sferopulosa bio je Jago Dos Santos sa 20 poena, dok su ga pratili Adam Hanga (13), Džavonte Smart (12) i Džoel Bolomboj (11). U pobedničkom timu je najbolji bio Bonzi Kolson sa 23 poena, Džoš Nibo je dodao 18, Vejd Bolvin 14, a Lorenzo Braun 10.

Crveno-beli su u meč ušli u nešto slabijem sastavu jer su, osim redovnih izostanaka u vidu Miloša Teodosića, Nikole Topića i Treja Tompkinsa, van protokola bili i Branko Lazić i Nemanja Nedović. To nije sprečilo ekipu sa Malog Kalemegdana da bude u potpunosti ravnopravan protivnik "ponosu Izraela". Šta više, nakon izuzetno dobrih 10 minuta igre, izabranici Janisa Sferopulosa su imali prednost od četiri poena.

U drugom periodu su crveno-beli još bolje zaigrali i serijom 11:2 na krilima Džavontea Smarta stigli do prvog dvocifrenog vođstva (33:22) na utakmici. Ekipa Odeda Kataša prosto nije imala odgovor na odličnu napadačku partiju srpskog kluba koji je ubacio 47 u prvom poluvremenu, što je bilo dovoljno za ogromnih +16 na odlasku na pauzu.

Naravno, ekipa kao što je Makabi se nije tek tako predala. To su pokazali u trećoj četvrtini. Malo po malo, kratkim serijama su "topili" zaostatak i tako prišli na -8 na ulasku u poslednjih 10 minuta igre. Uvukla se nervoza u redove crveno-belih, te su Izraelci prešli u vođstvo (66:63) na pet minuta do kraja zahvaljujući seriji 13:2. Domaćin je u potpunosti potonuo energetski u poslednjoj četvrtini i nikako nije mogao da zaustavi nalet protivnika koji je stigao do 16 pobede u elitnom košarkaškom takmičenju.