AdmiralBet ABA liga: Budućnost na premijeri pobedila FMP

26/09/2021

-

21:29

Vili Rid - Copyright MN Press

Košarkaši Budućnosti u prvom kolu AdmiralBet ABA lige savladali su FMP rezultatom 82:72 (26:20, 20:17, 18:22, 18:13)

Podgoričani su nakon prve četvrtine imala šest, a na poluvremenu devet poena prednosti. Delovalo je kao da će rutinski do pobede, vodili su i sa 14 koševa razlike, ali je FMP zaigrao bolje u trećoj deonici i učinio meč neizvesnim.

Gosti su izjednačili na 55:55, a nisu se predavali ni kada su košarkaši Budućnosti ponovo stekli ubedljivije vođstvo, vratili su se u egal izjednačivši na 68:68.

Sredinom poslednje četvrtine domaćin je dominacijom u skoku ponovo stekao šest poena prednosti  (74:68), a onda nakon što je odbio novi nalet gostiju (74:72), konačno prelomio meč u poslednjih 90 sekundi za konačnih 82:72.

U Budućnosti je najefikasniji bio Džastin Kobs sa 18 poena, pratio ga je Denis Sili sa 13 poena, uz 6 skokova, Petar Popović je ubacio 12, a Vili Rid 11.

Najefikasniji u redovima FMP bio je Brajs Džons sa 13 poena, po 12 su ubacili Geret Nevels i Nenad Nerandžić uz po 5 skokova, dok su po 10 dodali Marko Radonjić i Danilo Tasić koji je imao i 5 asistencija.