27/09/2021

-

19:47 >> 20:17

AdmiralBet ABA liga: Partizan prošao prvi test, crno-beli u gostima savladali Zadar - Copyright KK Partizan

Košarkaši Partizana uspešno su počeli novu sezonu u AdmiralBet ABA ligi, pošto su u gostima savladali Zadar 78:73 (21:21, 21:13, 18:20, 18:19).

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak Dušana Dude Ivkovića, koji je nedavno preminuo u Beogradu.

U prvoj četvrtini viđena je velika borba obe ekipe i prava rezultatska klackalica. Gosti su zahvaljujući raspoloženom Panteru, uspeli da se uspostave svoj ritam, ali se nije dugo čekao na odgovor Zadrana, koji su uz pomoć odličnog šuta sa distance držali priključak na meču.

Dobrom odbranom u drugoj četvrtini Partizan je naterao Zadar na 12 izgubljenih lopti, što je crno-belima donelo prvu osetniju prednost od 11 razlike, da bi u finišu prvog poluvremena domaćin smanjio na osam pri rezultatu 42:34.

Usledio je dobar period za Zadrane, koji su sa tri vezane trojke istopili vođstvo Beograđana i požrtvovanom igrom u skoku najavili dramu pred početak poslednje četvrtine.

U odlučujučem delu meča igrao se poen za poenom, a klučnu ulogu odigrao je Dalas Mur, koji je sa 10 poena postigao polovinu koševa za beogradsku ekipu i tako doneo prvu zvaničnu pobedu Željku Obradoviću na klupi Partizana.

ZADAR: Karter 8 (6sk), Heris 2, Paponja, Jordano 15, BRala, VUković 16 (7sk), Bursać 8, Juanković 1, Buljan, Drežnjak 7, Mavra 5 (5as), Luković 11 (4sk)

PARTIZAN: Panter 14, Ledej 10 (10sk), Zagorac 8, Avramović 11, Koprivica, Dangubić 2, Smailagić 5, Miletić, Mur 14, Glas, Trifunović 11, Madar 3