Košarkaška Evroliga: Lučić sa penala prekinuo crni niz Bajerna

21/10/2021

-

23:07

Nastavljaju se problemi Srbije: Vladimir Lučić propušta kvalifikacije za Olimpijske igre - Copyright MN Press

Bajern i trener Andrea Trinkijeri tek u petom kolu košarkaške Evrolige došli su do prve pobede. na gostovanuju u Kaunasu pobeđen je Žalgiris 75:73, uz odlično partiju Vladimira Lučiča.

Srpski reprezentativac bio je najefikasniji igrač nemačkog tima sa 17 poena od kojih su ona dva sa linije bacanja na četiri skeunde pre kraja bili presudni. Lučić je imao četiri skoka i tri ukradene lopte. Dešoun Tomas ga je pratio sa 15 poena, Darun Hilard je ubacio 14, Kori Volden 11, dok je Ognjen Jaramaz za pet minuta imao učinak od dva poena i jedne asitencije. Kod Žalgirisa najefikasniji je bio Oukas Lekavičijus sa 17 poena, Nebo je ubacio 12, Kalnietis i Gifi po 11.

Real je u Madridu pobedio Fenerbahče 70:69. Vodili su gosti dosta dugo, Aleksandar Đorđević je postavio granitu odbranu i dozviolio domaćinu samo 37 poena za 20 minuta. Međutim, sredinom poslednje četvrtine domaćin je došao do prednosti, zatim su na 42 sekunde gosti vodili 69:66, ali je Vensan Porie sa linije bacanja na 10 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat.

Anadolu Efes je uspeo da slomi otpor Uniksa tek u poslednjoj četvrtini kada su minus od četiri poena pretvorili u vođstvo 67:60 preko Buboe i Mormana. Na kraju su slavili 71:68. Vasilije Micić nije igrao, pa je i to jedan od razloga tesne pobede, dok je Filip Petrušev za tri minuta postigao dva poena. Šejn Larkin je ubacio osam poena, a najefikasniji su bili Ilajdža Brajant i Rodrig Buboa sa po 14 poena.

Kod Uniksa Lorenco Braun (5 sk, 4 as) i Isaja Kanan su postigli po 16 koševa, Mario Hezonja 13 uz sedam skokova.

Makabi je u Tel Avivu bio bolji od Panatinaikosa 77:73. Džejms Nanali sa 18 i Skoti Vilbekin sa 16 poena vodili su domaćina do trijumfa, Mejkon je na drugoj strani ubacio 17, Papaetru 15, Vajt 14, a Nemanja Nedović 13 poena uz tri skoka i četiri asistencije za 22 minuta.

Armani je u Milanu pobedio Lion Asvel 73:72 trojkom Devona Hola na 27 sekundi pre kraja i ostao sa stopostonim učinkom. Bili su to i jedini poeni Hola za 21 minut, ali su doneli trijumf. Gosti nisu uspeli da uzvrate.