Debi Đurišića i ubedljiva pobeda Zvezde: Spartak bez šansi u Beogradu
Komentari29/04/2026
-20:06
Košarkaši Crvene zvezde su upisali ubedljivu pobedu protiv Zlatibora 112:73 (33:14, 23:20, 34:14, 22:24) u prvoj utakmici četvrtfinala Košarkaške lige Srbije.
Šampion ligaškog dela KLS nije uspeo da pruži pravi otpor crveno-belima. Već u prvih pet minuta je bilo jasno u kom smeru će ići utakmica i da će se za sve na ovom meču pitati igrači kluba sa Malog Kalemegdana. Tim Saše Obradovića je napravio seriju 18:0. To je ujedno bila i razlika nakon 10 minuta igre iako je Zvezda imala i +21.
Crveno-beli su nastavili u istom ritmu i u drugom kvartalu, te je nakon četiri minuta na semaforu stajalo 48:23. Tada je usledila serija Zlatibora koji je uspeo da priđe na 15 poena zaostatka, ali to je ujedno bio i poslednji otpro gostujućeg tima. Zvezda je do poluvremena otišla na +21, a prednost je drugom poluvremenu samo rasla.
Domaćin je drugi deo igre otvorio serijnom 20:5 i tako otišao na 36 poena prednosti, dok je u završnih 10 minuta ušao sa +41. Zvezda je nakon toga rutinski privela meč kraju i upisala ubedljivu pobedu.
Druga utakmica četvrtfinalne serije između Crvene zvezde i Zlatibora će se odigrati u Čajetini u petak od 20 časova uz direktan prenos na kanalima TV Arena sport.
Komentari (0)