30/10/2021

-

19:22

Jaka Blažič - Copyright AdmiralBet ABA liga/Igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Cedevite Olimpije savladali su u gostima Igokeu 101:83 u utakmici šestog kola AdmiralBet ABA lige.

Izabranici Jurice Golemca zabeležili su prvu pobedu u regionalnom takmičnju posle tri neuspeha.

Nakon poprilično izjednačenog prvog poluvremena, koji je završen u korist gostiju 53:48, Ljubljančani su posle odmora dodali gas i ključnu razliku napravili u trećoj četvrtini. Četa Dragana Bajića, vidno umorna, nije imala snage da se izbori sa raspoloženim gostima, koji su pogodili 63 odsto šuteva.

Najefikasniji kod Cedevite bili su Melvin Edžim sa 22 poena, Džejkob Pulen i Markus Kin su postigli po 19, a tri manje zabeležio je Zek Ogast. U poraženoj ekipi istakli su se Marko Jošilo sa 16 i Antabija Voler sa poenom manje.