01/11/2021

-

19:55

MN Press - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mege sa 81:67 (24:16, 22:16, 14:16, 21:19) u okviru šestog kola AdmiralBet ABA lige.

Tim Dejana Radonjića je bolje otvorio meč i već u četvrtini napravio razliku od osam poena u odnosu na svog protivnika.

U drugom delu su crveno-beli nastavili u istom ritmu i bili bolji sa 22:16, tako da su na poluvreme otišli sa 14 poena prednosti.

Treća deonica pripala je gostujućoj ekipi. Mega je uhvatila ritam i uspela da pred poslednju četvrtinu smanji na 12 poena zaostatka.

U četvrtom kvartalu Zvezda je samo potvrdila dominaciju i slavila sa 21:19, te postavila konačan rezultat na 81:67.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Nejt Volters sa 13 postignutih poena, uz zabeležena četiri skoka i šest asistencija , dok je u redovima gostujućeg tima najučinkovitiji bio Aleksander Balcerovski sa 17 poena, četiri skoka i tri asistencije.

U narednom kolu crveno beli gostuju ekipi Zadra, dok će Mega na svom terenu igrati protiv podgoričke Budućnosti.

Crvena zvezda: Volters 13, Kalinić 11, Lazarević 8, Mitrović 5, Dobrić 7, Holins 6, Cirbes 4, Kuzmić 8, Davidovac 3, Uskoković 2, Simonović 11, Gušić

Mega Basket: Balcerovski 17, Matković 14, Đurišić 10, Rušentsev 8, Jović 5, Smit 3, Kočović 3, Cerovina 3, Bogavac