Košarkaši Partizana savladali Igokeu za 70:68

04/12/2021

-

21:06

MN Press - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Igokee u sa 70:68 (16:15, 12:20, 19:19, 23:14) u okviru 10. kolu AdmiralBet ABA lige. Meč je bio veoma uzbudljiv i odlučen je u poslednjim sekundama, pa je opravdao epitet derbija kola.

Od samog starta je bilo veoma neizvesno i prva četvrtina je završena sa 16:15 u korist crno-belih.

U drugoj deonici Igokea je našla pravi ritam i uspela da napravi sedam poena prednosti pred pauzu.

Treći period je Partizan pokušao da iskoristi da se približi domaćinu, koji to nije dozvolio, pa je pred poslednju četvrtinu ostalo plus sedam u korist Igokee.

Poslednja četvrtina bila je odlučujuća. Partizan je uspeo da stigne i u par momenata čak i povede sa košem razlike, koji je Igokea brzo anulirala.

Na 14 sekundi do kraja pri rezultatu 68:68, Uroš Trifunović je imao dva slobodna bacanja i oba je pogodio, što se ispostavilo kao ključno za crno-bele. Naime, Igokea je imala poslednji napad u kom je pokušala da šutem za tri ponese čitav plen, ali se ekipa Željka Obradovića uspešno odbranila i pobedila na veoma teškom gostovanju.

Igokea: Voler 18, Stivens 16, Jošilo 11, Starks 9, Radanov 8, Đorđević 2, Tanasković 2, Ilić, Fundić, Robinson

Partizan: Smailagić 15, Ledej 14, Trifunović 10, Madar 6, Panter 5 Mur 5, Avramović 5, Zagorac 4, Koprivica 2, Dangubić, Glas