Nikola Jokić nadmašio Birda: Njegov 60. tripl-dabl nije bio dovoljan da Denver pobedi

07/12/2021

-

09:23 >> 09:39

Jokić smiruje Melouna - Copyright profimedia

Srpski as Nikola Jokić postigao 17 poena, 12 skokova i 15 asistencija u porazu Denvera od u Čikagu 109:97. Njegov novi tripl-dabl nije bio dovoljan Denveru da dođe do trijumfa u Čikagu. Poraz je sasvim logičan sled utakmice u kojoj su domaćini predvođeni Zakom Levinom (32 poena), Nikolom Vučevićem (20 poena, 10 skokova) i Lorencom Bolom (20 poena, 10 skokova) stigli do 17. trijumfa u sezoni i samo potvrdili dobru formu. Marko Simonović je igrao minut za Čikago.

Ostaće zabeleženo da je Jokić trećim gtrip-dablom u sezoni stigao do ukupno 60. u NBA karijeri i sada je osmi na večnoj listi u ovoj kategoriji pretekavši čuvenog asa Bostona Lerija Birda. Naredni "gol" je Džejms Harden, as Bruklina ima dva tripl-dabla više.

Atlanta je bez Bogdana Bogdanovića pobedila Minesotu 121:110 uz 29 poena Treja Janga, a Golden Stejt je isprašio Orlando 126:95. Kari je ubacio 31 poena uz sedam trojki iz 13 pokušaja, Nemanja Bjelica je za 11 minuta postigao 10 kioševa, imao samo jedan promašaj iz igre (5/4, 3/2 za tri) uz tri skoka, asistenciju, jednu ukradenu loptu.

Aleksej Pokuševski je za 12 minuta postigao dva poena (imao šest skokova) u pobedi Oklahome nad Detroitom 114:103.