FIBA Liga šampiona: Važna pobeda Igokee protiv Nimburka

07/12/2021

-

21:23

Igokea - Nimburk - Copyright FIBA

Košarkaši Igokee savladali su ekipu Nimburka sa 76:69 u petom kolu E grupe FIBA Lige šampiona.

Domaći su dobro otvorili meč i u prvoj četvrini bili bolji sa 26:25. U drugoj deonici su gosti uhvatili ritam i slavili sa 19:13, pa tako na poluvremenu imali prednost od pet poena razlike.

Treća deonica bila je ključna i opravo ona koju je Igokea najbolje odigrala. Ekipa iz Laktaša je postigla čak 23 poena, a protivniku dozvolila samo osam.

Poslednja četvrtina pripala je Nimburku sa 17:14, ali je to bilo nedovoljno da se stigne ogromna prednost domaćih.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Demetri Rivers sa 17 postignutih poena i dve upisane asistencije. U ekipi Igokee najviše se istakao Marko Jošilo sa 14 poena i pet asistencija.

U narednom kolu Igokea gostuje eikipi Paoka 22. decembra.

Sastavi:

Igokea: Starks 12, Robinson 11, Tanasković 2, Radanov 12, Jošilo 14, Stivens 10, Voler 6, Đorđević

Nimburk: Ros 5, Rivers 17, Benda 2, Harding 25, Paliza 11, Hruban 7, Tuma 2, Kriz, Gak, Kovar