Sjajna ostvarenja dva asa u NBA ligi: Lebronov 100, a Jokićev 61. tripl-dabl

10/12/2021

-

07:27

Sjajna ostvarenja dva asa u NBA ligi: Lebronov 100, a Jokićev 61. tripl-dabl - Copyright Tanjug/AP Photo/Gerald Herbert

Tri utakmice u NBA noći i dva nova značajna ostvarenja: Lebron Džejms je postigao 100. tripl-dabl u karijeri i postao je peti igrač sa trocifrenim brojem ovakvog učinka, dok je Nikola Jokić ubeležeio treći vezani tripl-dabl, odnosno 61. u karijeri.

Srpski centar je u porazu Denvera od San Antonija 123:111 upisao 22 poena, 13 skokova i 10 asistencija za 35 minuta. Neuobičajeno je imao mnogo šuteva za tri poena (8/2), ali je imao i dve ukradene lopte, blokadu. Briljirao je Nikola u druhoj četvrtini kada je postigao čak 13 poena sustižući prednost domaćina. Međutim, nije imao podršku saigrača pa se nije više moglo od 13. poraza.

Efikasniji od njega bio je Goirdon sa 25 poena. Kod San Antonija Vajt je ubacio 23, Voker 21, Marej 20 (9 as, 8 sk).

Lebron Džejms je ušao u istoriju NBA lige kao jedan od petorice košarkaša koji su tokom karijere zabeležili trocifren broj tripl-dabl učinaka. Jedan od najvećih u istoriji košarke je protiv Memfisa upisao 20 poena, deset skokova i 11 asistencija, ali Lejkersi poput Denvera nisu bili ni blizu da izbegnu poraz od Grizlisa koji su trijumfom - 108:95 zasenili Džejmsov jubilarni 100. tripl dabl.