10/12/2021

-

22:42

Borac-FMP - Copyright AdmiralBet ABA liga/Borac/Duško Radišić

Košarkaši FMP-a savladali su Borac 80:77 (14:29, 28:20, 21:14, 17:14) u premijernom meču 11. kola AdmiralBet ABA lige i tako nastavili da održavaju korak na tabeli sa vodećim dvojcem Partizan-Crvena zvezda.

Borac je bolje otvorio meč. Tim Marka Marinovića poveo je 10:0 na početku, bio vrlo efikasan uz dobru igru u odbrani i do kraja deonice razlika je rasla do plus 15 (29:14). Međutim, gosti se nisu predavali i sredinom druge četvrtine uspeli su da prepolove prednost Borca, pa se na odmor otišlo rezultatom 49:42.

U nastavku meča Borac ponovo povećava razliku i dolazi do plus 11, ali od tog trenutka FMP hvata priključak i potpuno se vraća u meč. Početkom poslednje četvrtine gosti dolaze i do prvog vođstva na meču pa se ušlo u neizvesnu penal-završnicu, Čarapić je imao šut za produžetak ali iz neizgrađene pozicije nije mogao da pogodi za tri poena i gosti su odneli pobedu iz Čačka.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nevels sa dabl-dabl učinkom (23 poena, 10 skokova), Pavićević je dodao 13 a Džons, Tasić i Nerandžić po 12. U timu Borca bolji od ostalih bio je Marinković sa 17 poena i osam skokova.

FMP će u narednom kolu dočekati Split, dok će Borac na noge Crvenoj zvezdi.