Rutinska pobeda Lejkersa u Oklahomi: Solidan učinak Pokuševskog

11/12/2021

-

09:35 >> 09:40

Lejkersi - Copyright AP Photo/Sue Ogrocki

Košarkaši Lejkersa rutinski su savladali Oklahomu u gostima 116:95 uz fenomenalnu partiju Lebrona Džejmsa, koji je sa 33 poena predvodio tim iz Los Anđelesa do 17. pobede u sezoni.

Ekipa Frenka Vogela od starta je preuzela inicijativu i već u prvoj četvrtini stekla prednost od +14. Kako je utakmica odmicala do izražaja je dolazila očiugledna razlika u kvalitetu, a gosti nisu puštali gas.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je za 17 minuta na parketu postigao sedam poena uz pet skokova, a najefikasniji u taboru Tandera bio je Trej Man, koji je sa klupe zabeležio 19 poena.

Pored Lebrona istakao se i Bredli sa 22 poena, dok su veterani Vestbruk i Entoni upisali osam, odnosno sedam poena.

Oklahoma je zabeležila 11. poraz u poslednjih 14 utakmica i trenutno zauzima 14. mesto Zapada, dok su Lejkersi posle nešto lošijeg starta sezone podigli tempo igre i sada su na šestoj poziciji iste konferencije.