Partizan savladao Mornar u Baru: Smailagić i Koprivica doneli pobedu crno-belima

18/12/2021

-

18:51

košarkaši Partizana - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana savladali su Mornar 66:64 (27:16, 16:13, 6:12, 17:23) u meču 12. kola AdmiralBet ABA lige.

Crno-beli su dobro otvorili meč i uz dobru igru u odbrani i vrlo efikasan napad stekli dvocifrenu prednost posle prvih 10 minuta igre.

Stečenu prednost tim Željka Obradovića sačuvao je i tokom druge deonice pa su gosti na odmor otišli sa +14 (43:29). U trećoj četvrtini sasvim druga slika: Partizan je u tom periodu ubacio samo šest poena a Mormar nije do kraja iskoristio veoma slabu četvrtinu crno-belih koji su i posle trećeg kvartala zadržali kakvu-takvu prednost (49:41).

Ipak, igrači Mornara se nisu predavali i u poslednja dva minuta su ušli sa minus pet. SMailagić je trojkom na minut pre kraja doneo svom timu plus sedam (62:55), a zatim domaći prave mini-seriju pa se ušlo u penal-završnicu u kojoj je ekipa Partizana sačuvala prednost i odnela pobedu iz Bara.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Smailagić sa 18 poena, Koprivica je dodao 14 a Ledej 11. U timu Mornara Gordić je postigao 18 a Smit 10 poena.

Partizanu sledi put u Krasnodar na duel Evrokupa protiv Lokomotive, dok će Mornar gostovati SC Derbiju.