Nove pobede Nagetsa i Voriorsa: Jokić u dabl-dabl modu, Bjelica solidan

02/01/2022

-

08:48

Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Wyke

Dobar početak Hjustona, dvocifrena razlika na startu samo su dodatno probudili igrače Denvera, pogotovo Fakunda Kampaca i Nikolu Jokića da dodaju gas, odigraju jednu veoma kvalitetnu partiju i posle brutalnme druge deonice gde su ubacili čak 47 poena već od poluvremena (vodili 24 razlike) upišu 18. ovosezonsku pobedu 124:111.

Srpski centar je ostvario četvrti vezani dabl-dabl, bio je najefikasniji kod gostiju sa 24 poena (šut 12/8, 2/1 trojke), 11 skokova, tri asistencije, jednom blokadom i četiri izgubljenje lopte za samo 25 minuta na terenu. Kampaco je postigao 22 poena, ali ik poneo zasluženo epitet igrača meča jer je uz dobar šut (11/7, 5/3 za tri), imao 12 asistencija i četiri skoka, pa i dve blokade. Veoma dobar je bio i mladi Vlatko Čančar sa 11 poena (šut 7/5), jednom asistencijom za 15 minuta.

Na drugoj strani, Džalen Grin je ubacio 29 poena (8/5 za tri), ali nije imao podršku pa je  Hjuston ostao u seriji od sedam vezanih poraz.

U derbiju večeri Golden Stejt je pobedio kao gost Jutu džez i potvrdio kandidaturu za titulu. Najbolja ekipa u dosadašnjoj sezoni ponovo je meč prelomila u poslednja 2 minuta kada su vođstvo domaćina od 94:86 uspeli da preokretom pretvore u trijumf 123:116.

Na dva minuta i 13 sekundi pre kraja, Bojan Bogdanović je trojkom izjednačio na 111:111. Ali, onda je najbolji igrač Voriorsa Stef Kari ubacio devet poena i doneo trijumf. On je bilo i njajefikasniji kod pobednika sa 28 poena (12/6 trojke, 9 asistencija), odličnu podršku imao je u Viginsu (25), Porteru (20), a Nemanja Bjelica je za 12 minuta postigao četiri poena bez promašaja uz četiri skoka, završio je meč sa pozitivnim indeksom (plus 5).

Kod Džezera četvorica igrača postigli su po 20 poena: Gober (19 skokova), Bogdanović, Mičel (9 asistencija) i Klarkson.

Iznenađenje su priredili Klipersi u Njujorku. Bruklin je vodio 89:80 posle tri deonice, a onda u poslednkoj primio 41 poena i izgubio od LA Klipersa 120:116. Uzalud je  Džejms Harden dostigao novi tripl-dabl (34 poenam 12 skokova, 13 asistencija), kad ga je pratio samo Kevin Durant sa 28 poena.

Klipersi su timskom igrom došli do trijumfa uz 27 poena Bledsoa, te po 19 Džeksona i Mana.