Ubedljiva pobeda košarkaša Partizana: Matijas Lesor digao "grobare" na noge protiv Zadra

03/01/2022

-

19:48 >> 19:58

Lesor - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana pobedili su ubedljivo Zadar 103:72 (20:16, 22:16, 27:23, 33:17 ) u 14. kolu AdmiralBet ABA lige. Uspešan debi Matijasa Lesora, veoma dobra, energična odbrana i solidna rešenja u napadu obeležili su novi trijumf Partizana u regionalnoj ligi. Lesor je učinkom odmah pokazao da će biti novi adut trenera Željka Obradovića pod košem i dodatno će ojačati odbranu.

Partizan je veoma dobro ušao u meč, novajlija Matijas Lesor je "bananom", pa košem zapalio publiku, a Ledej, Zagorac i Panter su posle prva četiri minuta napravili prednost 12:2. Međutim, gosti iz Zadra su preko Drežnjaka, Marčinkovića došli na 14:14. Crno-beli su "zategli" odbranu, Glas je pogodio trojku, Smajlagić je počeo da dominira za plus pet posle prve deonice.

Kuruc i Avramović su "povukli" crno-bele na plus osam (26:18), međutim, mnogo segmenata u ofanzivi nije funkcionisalo. Ipak, odbrana je bila veoma dobra, pa se prednost posle dve trojke Ledeja i Mura uvećavala na "plus 13" (39:24), a zatim i na makmsimalnih plus 14. Na kraju prvog poluvremena Partizan je imao solidnih 43:32.

Domaćin je trojkom Mura otvorio drugi deo, ali i dozvolio gostima da trojkama Marčinkovića i Mavre istope prednost za dva minuta na samo sedam razlike (49:42). Rade Zagorac je večeras bio veoma dobar i pogađao je u pravo vreme. Trojkom je vratio dvocifreenu prednost prekidajući seriju gostiju. Raspucali su se crno-beli, napadi su postrali tečni, Lesor je došao do dvocifrenog učinka a crno-beli do 70:55 pred poslednju deonicu.

Ona je poslužila trenerima obe ekipe da veći minutažu pruže mlađim igračima, ali samo Željko Obradović može da bude zadovoljan. Prednost crno-belih je samo rasla, bila je i plus 26 (88:62), nekoliko zakucavnja Smajlagića, Avramovića i Koprivice. Zadar se "raspao", pa je na kraju bilo 103:72, najubedljiviji trijumf crno-belih u AdrmiralBet ABA ligi ove sezone.

Partizan: Kuruc 11, Panter 8, Ledej 5, Zagorac 17 (2/2 trojke), Avramović 10, Koprivica 17, Dangubić, Smajlagić 10, Mur 9, Glas 5, Lesor 11 (8 sk, 2 blk), Madar.

Zadar: Karter 14, Marčinković 8, Paponja, Vuković 10, Bursać 6, Junaković 7, Buljan 16, Drežnjak 6, Mavra 5, Tompson.