FIBA Liga šampiona: Igokea dobila prvu rundu protiv Ostendea

04/01/2022

-

20:09

KK Igokea - Copyright AdmiralBet ABA liga/Borac/Duško Radišić

Košarkaši Igokee savladali su ekipu Ostendea sa 87:72 (23:22, 16:20, 29:17, 19:13) u okviru plej-in faze Lige šampiona. Pobedom u Laktašima, domaća ekipa sada ima prednost od 1:0 i biće im potrebna još jedna pobeda za plasman u šesnaestinu finala.

U prvoj četvrtini su timovi bili veoma izjednačini, međutim domaći su bili bolji sa 23:22. Ipak, u drugoj deonici Belgijanci su uspeli da preokrenu na poluvremenu obezbede vođstvo od tri poena razlike.

Treći period bio je ključan za Igokeu, jer je tada uspela da potpuno prelomi meč. Dve dobre akcije završene su zakucavanjima Nikole Tanaskovića i kako je meč odmicao tim iz Laktaša je delovao sve bolje i ubedljivije, te je treći period završen rezultatom 29:17.

U poslednjoj četvrtini je Igoeka iskoristila nalet i samo povećala prvobitnu prednost, pa tako mirno privela meč kraju.

Najefikasniji igrač na meču bio je sjajni Nikola Tanasković, koji je za 26 i po minuta koliko je proveo u igri uspeo da postigne 21 poen i zabeleži tri skoka. Što se tiče Ostendea, najzapaženiji bio je Levi Rendolf sa 17 poena i tri skoka.

Naredni meč ove dve ekipe odigraće 12. januara u Belgiji.

Igokea: Jošilo 13, Radanov 8, Robinson 13, Talić 5, Tanasković 19, Delaić, Fundić 5, Ilić, Pavlović, Starks 16, Vulić, Voler 6

Ostende: Bratanović 6, Bujsi 8, Konger 6, Jantusen 7, De Friz 7, Bujšert 2, Đorđević, Žile 7, Rendolf 17, Troifonejns 10, Vejlson