Partizan ubedljiv protiv Hamburga: Nova pobeda crno-belih u Evrokupu

18/01/2022

-

22:35 >> 22:37

Partizan ubedljiv protiv Hamburga: Nova pobeda crno-belih u Evrokupu - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana su u Beogradu savladali ekipu Hamburga sa 102:75 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24) u okviru desetog kola Evrokupa.

Domaći su odlično otvorili meč i već u prvoj četvrtini stekli ogromnu prednost od čak dvadeset poena razlike, koja se tokom meča samo povećavala.

U drugom delu su crno-beli ponovo bili bolji, ali se Hamburg malo konsolidovao pa je drugi period završen rezultatom 31:27, što je Partizanu donelo 24 poena prednosti pred drugo poluvreme.

U trećoj deonici nastavljena je dominacija crno-belih, koji se nisu zadovoljavali trenutnim rezultatom, već su nastojali da prednost bude sve veća i veća, u čemu su i uspevali.

U poslednjoj deonici su crno-beli smanjili tempo i mirno priveli utakmicu kraju, te slavili sa čak 27 poena razlike.

Najefikasniji igrač na meču bio je Matijas Lesor koji je uspeo da postigne 22 poena, zabeleži šest skokova i upiše jednu asistenciju. U redovima gostiju najučnikovitiji je bio Kristen sa 20 postignutih poena, dva skoka i jednom asistencijom.

U narednom kolu ekipa Željka Obradovića gostuje ekipi Turk Telekoma 25. januara.

Partizan: Lesor 22, Ledej 18, Panter 15, Trifunović 8, Koprivica 13, Mur 4, Kuruc 8, Madar 5, Avramović 5, Smailagić 2, Glas 2

Hamburg: Houmsli 14, Robin 20, Braun 5, Majsner 5, Mekalum 11, Edigin 4, Kotsar 9, Di Leo 3, Holac 3, Hinriks 3