Jokić doneo pobedu Denveru: Postigao je devet od poslednjih 14 poena

24/01/2022

-

08:59

Jokić - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Kad je teško - Nikola Jokić. Srpski as nije dozvolio da Detroit napravi iznenađenje, postigao je devet od poslednjih 14 koševa Denvera za trijumf od 117:111 (29:30, 31:20, 32:16, 25:35). Dodao je MVP po devet skokova i devet asistencija, ali i jedan pas iza leđa u prvoj deonici kojom je podigao publiku na noge.

Kockao se tim iz Koloradao, imao je posle treće deonice vođstvo od 92:76, da bi gosti iz stigli od drugog izjednačenja na 75 sekundi do kraja 111:111. Srpski as je dodao četiri poena, Moris dodao još dva i Denver je dobio meč. Vil Barton je dodao 14 i Aron Gordon sa 13 poena. Kod gostiju Kejd Kaningem, Kodi Džozef, Trej Lajls i Ajzea Stjuart skupili su po 18 poena. Svoj debitantski nastup u dresu Nagetsa imao je Demarkus Kazins, za 12 minuta imao je dva poena i šest skokova.

Golden Stejt je u meču sa iznenađujuće malim brojem poena u poslednjoj deonici ipak dobio Jutu rezultatom 94:92 (33:29, 22:25, 28:21, 11:17). Bojan Bogdanović (Juta) je utakmicu završio kao najbolji strelac sa 21 poenom (7/17 iz igre) uz osam skokova. Užasno šutersko veče imao je as Golden Stejta Stef Kari. Ubacio je samo 13 poena, uz 5/20 iz igre i tek 1/13 za tri! Nemanja Bjelica dobio je 20 minuta za igru i ubeležio je šest poena, te po četiri skoka i asistencije.