Zvezda slavila protiv Mornara: Davidovac slomio otpor Barana

30/01/2022

-

18:57

KK Crvena zvezda - Copyright MN Press

Crvena zvezda je pobedila Mornar iz Bara 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24) u 18. kolu AdmiralBet ABA lige i vratila se na čelo tabele. Crveno-beli su u nervoznoj utakmici imali plus 11 na početku poslednje deonice i uspeli su da održe prednost do kraja protiv upornih igrača iz Bara.

Mučila se Zvezda u prvom poluvremenu i nikako nisu uspevali da pronađu igru protiv Vladimira Mihailovića koji je ubacio čak 16 poena, uz šut 5/3 za tri poenai 4:3 za dva.

Kada su se na dva minuta pre kraja prve četvrtine odvojili na 20:11, činilo se da će Zvezda ubedljivo dobili meč, ali su Mihailović i Živanović sa dve trojke zaključili prvu deonicu 22:19. Zvezda se preko Lazića, Mitrovića ponovo odvojila na plus pet, ali ekipa iz Bara je nije predavala pa se na poluvreme otišlo sa prednošću crveno-belih 41:38.

Zvezda je imala slab procenat šuta i za tri (16/7) i za dva poena (19/8), a Mornar je čak bio superioran i u skoku (18:13), a pogotovo je bio precizan za tri poena (10/7).

Bolje je Zvezda otvorila treću deonicu, Volters trojkom i Vajt doneli su sedam poena prednosti. Međutim, dve greške Kalinića kaznili su gosti preko Lazića, Mihailovića i jeremića (trojka) stigli do izjednačenja 46:46.

Bilo je mnogo nervoze u igri na obe strane, mnogo i promašaja, ali Vajt je sa četiri poena sa linije bacanja ipak vratio Zvezdi prednost. Zategao je domaćin odbranu, preko Kalinića i Lazića vratili su prednost od osam poena (54:46). Kalinić je pogodio drugu trojku iz ćoška za maksimalnih 61:50 pred kraj treće deonice.

Šehović i Mihailović novom trojkom vratili su ekipu iz Bara u igru na startu poslednje deonice. Međutim, Dejan Davidovac je bio nerešiva enigma za goste, dvojkom i trojkom ponovo je vratio crveno-belima 11 poena razlike na sedam minuta do kraja. Nisu se predavali igrači Mornara, stigli su do 79:74 na 14 sekundi pre kraja, ali nisu uspeli da spreče crveno-bele da ostvare pobedu.

Crvena zvezda: Lazarević 4, Volters 7, Davidovac 18 (4/4 za tri), Mitrović 6, Lazić 13 (7/3 trojke), Kalinić 11, Dobrić 6, Holins 3, Ivanović 2, Marković 5, Vajt 6, Cirbes.

Mornar: Mihailović 26 (10/4 za tri), Mićović, Jeremić 7, Živanović 5, Šehović 12, Smit 6, Gordić 10, Rakočević, Lazić 7, Mirković, Mozli 1.