Povratak "Kralja": Lebron Džejms tripl-dablom doneo trijumf Lejkersima

06/02/2022

-

08:29

Lebron - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Vratio se Lebron Džejms u tim Lejkersa i sjajnom partijom, 104. tripl-dablom u karijeri, doneo je pobedu protiv Njujork Niksa u produžetku od 122:115 (111:111).

Gosti su bili impresivni u prvom poluvremenu, u prvoj četvrtini su ubacili 42 poena, na poluvremen u su imali plus 15, a onda se probudio "Kralj Lebron" i uz Malika Monka i Entonija Dejvisa doneo je 26. pobedu "jezerdžijama".

Džejms se vratio na teren posle pet mečeva pauze, za 40 minuta na parketu ubacio je 29 poena, uhvatio 13 lopti i podelio 10 asistencija. Na 2,3 sekunde pre kraja jeste promašio šut za pobedu, ali je u dodatnih pet minuta postigao četiri poena, dodao dve asistencije za trijumf. Monk je ubacio takođe 29 poena (8/4 za tri), a Antonio Dejvis je uz 28 poena dodao 17 skokova. Potpuno je van ritma bio Rasel Vestbruk kjoji je šutirao 10/1, završio je meč sa skromnih pet poena i šest asistencija.

Kod Niksa su briljirali Ar Džej Baret sa 36 poena i Džulijus Rendl sa 32 poena i 16 skokova.

Milvoki je bio ubedljiv protiv Portlanda - 137:108, uz 30 poena Bobija Portisa (8/6 za tri) i Janisa Adetokunba 29 poena i devet skokova. Simons je kod Portlanda bio najefikasniji sa 19 poena.

Vašington je za tri četvrtine ubacio samo 51 poen protiv Finiks Sansa i poraz je bio neizbežan 95:80. Sansi su imali "plus 34" na početku poslednje deonice.

Deandre Ejton sa 20 koševa i 16 skokova, Kris Pol sa 14 poena i devet asistencija predvodili su košgeterski pobednika, a kod gostiju je najefikasniji bio Motrezl Herel sa 15 poena.