11/02/2022

-

18:52

Nikola Kalinić - Copyright MN Press

U 26. kolu Evrolige, Crvena zvezda je na gostovanju u Kazanju savladala Uniks rezultatom 84:77 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12)

Sjajna prva i poslednja četvrtina doneli su trijumf crveno belima. U poslednjem minutu treće deonice, domaćin je vodio sa 65:56, a onda je usledio žestok odgovor čete Dejana Radonjića.

Vezanim trojkama Nikole Kalinića, Nejta Voltersa i Ostina Holinsa došli su Zvezdini košarkaši do preokreta i sigurne završnice u kojoj nisu dozvolili da im se ponove kiksevi iz  ranijih duela kada su gubili dobijene mečeve

Fanstatičan je bio početak Zvezde poveli su sa 9:0 u 4. minutu, na kraju 10. minuta imali dvocifrena porednost - 22:11.

U 2. četvrtini sa četiri vezane trojke iz toliko pokušaja Uniks je smanjio  na 4 poena, a potom novom serijom uspešnih pokušaja iza linije 6,75 u nastavku stigao i do ubedljivijeg vođstva. Finiš je ipak pripao crveno belima.

Crvena zvezda: Lazarević 2, Volters 19, Davidovac 3, Mitrović 10, Lazić, Kalinić 20, Dobrić 5, Holins 10, Marković 5, Vajt 8, Kuzmić 2.