Derbi Los Anđelesa pripao Klipersima: San Antonio slavio u Vašingtonu posle dva produžetka

26/02/2022

-

13:55

Lebron Džejms - Copyright Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Derbi Los Anđelesa, pripao je košarkašima Klipersa, koji su zahvaljujući boljoj igri u završnici meča,  savladali Lejkerse 105:102 (24:22, 33:25, 15:31, 33:24).

Ekipa Frenka Vogela je u poslednja dva minuta ušla sa pet poena prenosti, ali je posustala kada je bilo najbitnije. Klipersi su preokrenuli meč u samoj zavšnici, kada je Moris doneo +2 gostima (103:102), da bi konačan rezultat postavio Džekson sa linije penala.

Poslednji napad išao je preko Lebrona Džejmsa, ali je košarkaš Lejkersa promašio šut za tri poena za eventualni produžetak.

Najefikasniji na meču bio je upravo Džejms sa 21. poenom, dok se na drugoj strani istakao Men sa 19.

Što se tiče ostalih utakmica večeri, najuzbudljivije je bilo prestonici SAD, gde su košarkaši San Antionija nakon dva produžetka pobedili Vašington 157:153.

Rezultat nakon regularnog toka iznosio je 130:130, da bi gosti u poslednjih tri minuta, napravili seriju 10-3, posle koje su zabeležili 24. pobedu u sezoni, čime su se približili Portlandu na 10. mestu Zapada.

Ekipa iz Oregona ima 25 trijumfa i 35 poraza, jedan manje od Teksašana, kojima do kraja predstoji velika borba za mesta koje vode u plej-in turnir NBA lige.