Težak poraz Partizana u Litvaniji: Lijetkabelis iskoristio umor crno-belih

08/03/2022

-

20:04 >> 20:07

KK Partizan - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju Lijetkabelisu 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23) u 14. kolu Evrokupa.

Dva dana odmora posle "večitog derbija" sa Crvenom zvezdom, očigledno nisu bila dovoljna da se tim Željka Obradovića u potpunosti oporavi i ponovo zablista na evropskoj sceni.

Litvanski tim odigrao je odličnu utakmicu, iskoristio pad koncentracije Partizana u drugoj četvrtini, posle koje je na poluvremenu stekao +16 (53:37), da bi u nastavku sigurnom igrom na obe strane terena, zadržao vođstvo do kraja.

Druga deonica je bila odlučujuća za Lijetkabelis, koji je nakon izjednačene prve četvrtine (24:24) napravio 20:0 seriju, da bi "sušu" prekinuo Koprivica na tri minuta do kraja poluvremena. Lesor je gubio bitke sa Gagićem pod košem, ređali su se promašaji Glasa, Trifunovića, Avramovića..., a jedini vredni pomena u ovom delu igre, bili su Panter sa 15 poena i Zagorac koji je zabeležio tri manje.

Drugo poluvreme nije donelo boljitak. Nedostajala je komunikacija među saigračima prilikom preuzimanja. Gagić i Orelik su radili šta su hteli, a crno-beli su u nedostatku boljih rešenja, često pokušavali iz neizgrađenih situacija da dođu do poena.

Lijetkabelis je iskoristio loš dan rivala i na kraju zasluženo zabeležio sedmi trijumf u Evrokupu, dok je Partizan upisao peti poraz.

Partizan: Panter 20, Zagorac 16, Madar 12, Lesor 7, Koprivica 7, Trifunović 4, Ledej 4, Vukčević 4, Avramović 2,

Lijetkabelis: Orelik 21, Gagić 21, Lipkevičijus 14, Zemaitis 11, Kalaicakis 10, Gijedraitis 9, Berzinš 5, Maldunas 2.