Evrokup: Ubedljiva pobeda Partizana nad Metropolitansom

16/03/2022

-

22:08

KK Partizan - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana su savladali ekipu Metropolitansa sa 87:72 (14:17, 29:14, 21:10, 23:31) u okviru 15. kola Evrokupa.

Gosti su bolje otvorili meč, te bili uspešniji u prvoj četvrtini za tri poena razlike. Međutim, crno-beli su u drugoj deonici našli pravi ritam, što su iskoristili i došli do vrlo ubedljive prednosti od 12 poena na pauzi.

Drugo poluvreme je nastavljeno na isti način kako je i završeno, Partizan je bio agresivniji i ofanzivniji, te je pred poslednju deonicu došao do prenodsti od čak 23 poena razlike u odnosu na protivnika.

U poslednjem periodu su domaći mirno i iskusno čuvali prednost, nedozvolivši protivniku da ih ugrozi ni u jednom momentu.

Najefikasniji igral na meču bio je Zek Ledej sa 15 postignutih poena, tri skoka i jednom asistencijom. Na drugoj strani najzapaženiji bio je Džordan Mekre sa istim brojem poena, dva skoka i četiri asistencije.

U narednom kolu izabranici Željka Obradovića gostuju ekipi Slaska 22. marta.

Partizan: Ledej 15, Panter 13, Koprivica 14, Avramović 9, Lesor 9, Madar 6, Mur 5, Trifunović 4, Vukčević 3, Zagorac 2, Smailagić 2, Glas

Metropolitans: Mekre 15, Konate 8, Halilović 8, Hanter 6, Kamings 5, Žinat 5, Sy 5, Jo-Fat 5, Mular