Partizan savladao Igokeu u Beogradu: Panter vodio crno-bele do novog trijumfa

19/03/2022

-

20:37 >> 20:52

MN Press - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana su na svom terenu savladali ekipu Igokee sa 83:70 (15:20, 24:8, 26:23, 18:19) u okviru 23. kola AdmiralBet ABA lige.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i u prvoj četvrtini bili uspešniji sa 20:15. Ipak, u drugoj deonici su se izabranici Željka Obradovića pribrali i uhvatili pravi ritam, te su do pauze uspeli da sustignu i preokernu rezultat.

U drugo poluvremen je Partizan ušao sa devet poena prednosti u odnosu na protivnika, što je u nastavku povećanu na 12, s obzirom na to da su crno-beli i u trećem periodu bili uspešniji.

U četvrtoj četvrtini je domaćin iskusno i mirno čuvao prednost, ne dozvolivši protivniku da se približi u toj meri da bi mogao da ga ugrozi.

Igrač utakmice bio je Kevin Panter sa 20 postignutih poena, dva skoka i četiri asistencije. U redovima Igokee, najefikasniji bili Antabia Voler i Nikola Tanasković sa po 16 postignutih poena.

U narednom kolu ekipa Partizana gostuje Cedeviti 27. marta, dok će Igokea na svom terenu ugostiti Studentski centar.