Sjajani Jokić ne može uvek sam, poraz Denvera koji ne mora da boli

06/04/2022

-

09:05

Sjajani Jokić ne može uvek sam, poraz Denvera koji ne mora da boli - Copyright Tanjug/AP Photo/David Zalubowski

Nikola Jokić pružio je još jednu izvanrednu partiju, ali je imao slabu podršku saigrača, promašio je neke važne poene u poslednjoj deonici pa je Denver kod kuće doživeo ubedljiv poraz protiv San Antonija sa 116:97.

Denver je usled poraza Minesote imao šansu da pobedom nad San Antonijom overi plasman u plej-of, ali ovaj poraz ne mora da boli ako pobede jednu od dve utakmice do kraja prvog dela, a Minesota ne pobedi oba duela. Denver igra protiv Memfisa (8.4) i Los Anđeles Lejkersa (11.4), a Minesota, koja ima dve pobede manje, ali bolji međusobni skor sa Jokićevom ekipom, igra sa San Antonijom (8.4) i Čikagom (11.4.). Ako Denver ostane šesti u plej-ofu Zapada će igrati protiv trećeg na tabeli a to će biti Golden Stejt ili Dalas.

Za 40 minuta na terenu Jokić je postigao 41 koš (35/18, 5/1 za tri, 6/4 bacanja), zabeležio 17 skokova i četiri asistencije, ali je izostala pomoć saigrača, jer je dvocifren bio još samo Aron Gordon sa 18 poena i 13 skokova.

Četvrtu utakmicu zaredom, Nikola je imao 37 ili više poena, uz to je postao i tek treći košarkaš u istoriji Denvera posle Dikembea Mutomba i Marusa Kembija sa 1000 ili više skokova u jednoj sezoni.

Srpski as imao je fantastičan ulaz u meč, u prvoj četvrtini je ubacio 17 poena, ali do poluvremena gosti su imali prednost od 20 poena (64:44). A, onda je Jokić dodao gas, posel treće deonice na kontu je imao 34 poena a San Antonio prednost od samo šest poena. Posle promašaja Jokića, ispucavanja ostalih igrača, Sparsi su do kraja rasturili domaćina.

Kod gostiju, koji su poslednju četvrtinu dobili sa 13 koševa prednosti, čak šest igrača je zabeležilo dvocifren učinak, a najefiksaniju su sa po 20 poena bili Vasel i Džonson.

Ide Filadelfija u plej-of, da li sa četvrte, treće ili druge pozicije na istoku ostaje da se vidi. A dok Seventisiksersi privode ligaški deo sezone kraju, Džoel Embid unapređuje svoje brojke jer očajnički želi da preotme Nikoli Jokiću MVP priznanje. Knjiga je maltene spala na dva slova, a kamerunski centar je večerašnjoj pobedi svog tima nad Indijanom doprineo sa 45 poena i oborio najbolje lično poentersko izdanje ove sezone - 122:131.

Uspeo je jedan od najdominantnijih centara NBA lige da 12. put ove sezone završi utakmicu sa 40+ poena i 10+ skokova i izjednači se sa Raselom Vestbrukom. Ima pred sobom još tri utakmice da postane rekorder u tom segmentu.

Embid je uz 45 poena (30/18, 3/2 za tri, 10/7 bacanja), dodao 13 skokova, dve asistencije, ali je imao podršku u Meksiju (30 poena, 11/8 za tri) i Herisu (17). Kod Indijane je Badi Hild bio najefikasniji sa 25 poena.

Aleksej Pokuševski nije igrao za Oklahomu koja je pobedila Portland 98:94.