Poraz Atlante u Majamiju: Bogdanović i Jang nedovoljni za pobedu

09/04/2022

-

09:24

Bogdan Bogdanović - Copyright AP Photo/Lynne Sladky / AP Photo/Frank Franklin II

Košarkaši Atlante izgubili su u gostima od Majamija 113:109 u neizvesnoj utakmici koja je odlučena u samom finišu.

Meč je bio izjednačen tokom čitavog susreta, Hoksi su poenima Bogdana Bogdanovića poveli 91:89 početkom poslednje četvrtine, da bi Majami na dva minuta do kraja, trojkom Hiroa došao do vođstva od 109:107.

Trej Jang, koji je uz srpskog beka bio najbolji u gostujućoj ekipi, doneo je izjednjačenje u narednom posedu, ali je tim sa Floride u nastavku bio konkretniji i poenima Adebaja i Hiroa rešio pitanje pobednika.

Bogdanović je odigrao odličnu utakmicu i sa klupe postigao 25 poena, dok je Jang imao 35, uz osam asistencija. U pobedničkom taboru istakao se Adebajo sa 24 poena, Batler je dodao 20, dok je Hiro zabeležio 15 poena.

Majami je ovom pobedom zadržao vodeće mesto Istoka sa učinkom 53-28, dok je Atlanta i dalje na devetoj poziciji iste konferencije sa 42-39.