16/04/2022

-

08:53

Bogdanović - Copyright Tanjug/(AP Photo/Nick Cammett)

Košarkaši Atlante su osmi učesnik plej-ofa Istočne klonferencije NBA lige. U meču koji je odlučivao ko će biti rival Majami Hitu u prvoj rundi doigravanja, Hoksi su bili bolji na gostovanju Klivlendu rezultatom 107:101 (25:36,26:25, 33:23, 23:17).

Atlantu su do gtrijumfa vodili fantasični Tre Jang, najefiaksniji igrač na meču sa 38 poena, koga je pratio Bogdan Bogdanović, drugi po učinku u pobedničkom timu sa 19 poena, uz 5 skokova i 2 asistencije. Pored toga srpski as je imao i tri ukradene lopte.

U redovina Klivlenda najzapaženiji je bio Lauri Markanen sa 26 poena i 8 skokova.

U četvrtoj četvrtini oba tima krenula su "od nule" (84:84), a zvezda Hoksa Tre Jang je briljirao, od 23 koša svog tima postigao je 16  i prelomio meč.

Klivlend je bolje otvorio utakmicu, u prvoj deonci stekao je 14 poena prednosti (28:14), u istom ritmu nastavio sve do poluvremena. Nastavak utakmice doneo je preokret, Jang je vezao 12 poena u finišu treće četvrtine i prednost domaćina se istoplila. Najbolji igrač Hoksa nastavio je da zatrpava koš protivnika u poslednjiih 12 minuta, kod rezultata 86:84 za Klivlend, usledila je serija gostiju 11:0 koji su se trojkom Bogdanovića odlepili na "plus 9" (95:86).

Do kraja domaćin nije imao snage da preokrene tok meča i Atlanta je pobednik plej-ina na Istoku u prvoj rundi doigravanja čeka je najbolji tim u regularnom delu, ekipa Majami Hita.