20/04/2022

-

22:34

Partizan-Bursaspor - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana poraženi su od Bursaspora nakon produžetka u Štark Areni 95:103 (20:20, 18:17, 22:27, 24:20, 11:19). Crno-bele su koštale velike greške u poslednjem minutu meča u koji su ušli sa plus pet i posedom.

Na startu prve deonice viđena je rezultatska klackalica, gosti su imali tri poena prednosti ali su crno-beli pred prvi tajmaut preokrenuli i došli do plus dva (13:11). U finišu prve četvrtine Nidam je sa dve uzastopne trojke doneo prednost svom timu ali se na prvi veći odmor otišlo rezultatom 20:20.

Druga četvrtina bila je prilično izjednačena pa nijedan tim nije stekao osetniju prednost, igralo se koš za koš ali su crno-beli ipak na poluvreme otišli sa poenom prednosti (38:37).

Gosti su bolje otvorili treću četvrtinu i nakon dva minuta igre stekli najveću prednost (42:47).  Kevin Panter je potom imao sjajnu rolu, vezao tri trojke i Partizan je prišao na minus dva (51:53).

Bursa je sjajno odigrala treću deonicu i rešila je u svoju korist (27:22) pa je u četvrtu četvrtinu ušla sa plus četiri (64:60). U poslednjoj četvrtini crno-beli su se probudili i došli do plus pet (79:74).

U finišu meča Partizan je u vrlo kratkom periodu uspeo da prokocka pet poena prednosti koliko je imao na ulasku u poslednji minut. Crno-beli su imali posed pri rezultatu 84:84, Kevin Panter je imao šut za pobedu ali lopta nije ušla u koš pa je meč otišao u produžetak.

U produžetku je Bursa apsolutno dominirala, pogađala, stekla veliku prednost koju nije ispuštala do kraja meča. Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Avramović sa 23 poena, Lesor je dodao 20 a Panter 13. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Endruz sa 24 poena, pratili su ga Bitim sa 20, Holand sa 17 i Nidam sa 14 poena.

Bursa će u četvrtfinalu naredne nedelje gostovati ekipi Cedevita Olimpije.