28/04/2022

-

21:50

Efes na Fajnl-foru, Vasilije Micić predvodio svoju ekipu do trijumfa - Copyright profimedia

Košarkaši Efesa savladali su Olimpiju iz Milana 75:70 i ukupnim rezultatom 3:1 obezbedili su plasman na Fajnl-for u Beogradu.

Tokom prvog poluvremena, Armani je konstantno jurio prednost Efesa koja je u jednom momentu iznosila i 12 razlike.

Trojkom Điđija Datomea Olimpija je čak i povela i na poluvreme se otišlo sa jednim poenom prednosti u korist ekipe iz Milana.

Drugi deo igre nije doneo mnogo promena, utakmica je bila u egalu i svima u hali je bilo jasno da će sitnice odlučiti ovaj duel.

Armani je vodio 68:64 ali od tada pet minuta nije dao koš, što su domaćini iskoristili i napravili seriju 7:0.

Imala je Olimpija napad za izjednačenje, ali su otovrene šuteve promašili Datome i Šilds, dok su na drugoj strani sa linije slobodnih bacanja bili sigurni Šejn Larkin i Vasilije Micić.

U pobedničkoj ekipi najviše se istakao Plajs sa 25 poena, dok je Micić upisao 20.

Poraženi Armani predvodio je Datoma sa 21 poenom, dok je Hajns upisao dabl-dabl učinak sa 10 poena i 12 skokova.

Ovo je treći uzastopni fajnl-for za tim Ergina Atamana, a u Beogradu će od 19. do 22. maja braniti titulu osvojenu prošle godine.