Poraz Finiksa u Dalasu: Dončić najzad dobio podršku

07/05/2022

-

09:24

Luka Dončić - Copyright Tanjug/AP Photo/Tony Gutierrez

Košarkaši Dalasa pobedili su sinoć na svom terenu Finiks 103:94 i tako smanjili rezultat u seriji na 2:1.

Za razliku od prva dva duela u Arizoni, ekipa Džejsona Kida je odigrala znatno bolje pred svojim navijačima i na kraju je zasluženo slavila.

Izuzev uvodnih nekoliko minuta kada je Finiks bio u vođstvu, Dalas je tokom čitavog susreta kontrolisao utakmicu. Na krilima Dončića i Bransona su sredinom treće četvrtine otišli na maksimalnih 18 - 69:51, da bi u nastavku požrtvovanom igrom u odbrani, uspeli da sačuvaju prednost do kraja.

Luka Dončić postigao je 26 poena, 13 skokova i devet asistencija, Džejlen Branson je najzad proradio i sa 28 poena je bio najefikasniji u pobedničkom taboru.

Na drugoj strani istakli su se Krauder (19), Buker (18) i Ejton, koji je pored 16 poena zabeležio i 11 skokova. Kris Pol nije bio raspoložen za svoj 37 rođendan, utakmicu je završio sa 12 poena, sedam skokova i četiri asistencije, uz sedam izgubljenih lopti.