15/06/2022

-

22:07

Pobeda košarkašica Srbije nad Grčkom - Copyright Košarkaški savez Srbije

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na prvom međunarodnom turniru "Vaso Beskaki".

Izabranice Marine Maljković slavile su u dvorani Peristeri protiv domaće selekcije Grčke rezultatom 79:61 (16:4, 19:27, 27:20, 17:10).

Mnogo bolja igra reprezentacije Srbije u odnosu na prvi dan, kada je poražena od Poljske.

Već u prvoj četvrtini naš tim je stekao dvocifrenu prednost uz snažnu odbranu, pa je uprvih deset minuta primio samo četiri poena.

Grčka je uzvratila u drugoj deonici, ali je drugo poluvreme u potpunosti pripalo srpskom timu.

Srbija je dominirala u skoku (45-25), koji joj je doneo čak 68 šuteva iz igre na koš protivnika.

Najefikasnije u srpskoj ekipi bile su Kristina Topuzović i Ivana Katanić sa po 12 poena.

Katanić je uz to imala i sedam skokova i pet asistencija. Ivana Raca i Jovana Nogić su upisale po 11 poena.

Raca je bila najbolja skakačica tima sa osam uhvaćenih lopti, a Nogić je bila najbolja asistentkinja sa šest uspešnih dodavanja uz tri pogođene trojke.

U timu Grčke, Artemis Spanu je utakmicu završila sa 15 poena i osam skokova.

Srbija u četvrtak od 17 časova završava nastup na turniru u Atini utakmicomprotiv Hrvatske. U drugom meču sastaće se Grčka i Poljska.

Poljska ima dve pobede, Srbija i Grčka pobedu i poraz, a Hrvatska dva poraza.