Srbija peti put prvak sveta u basketu 3x3, pobeđena Litvanija u finalu

26/06/2022

-

21:58

Srbija peti put prvak sveta u basketu 3x3, pobeđena Litvanija u finalu - Copyright Euronews/Printscreen

Basketaši Srbije postali su po peti put prvaci sveta, budući da su u finalu savladali Litvaniju 21:16.

Prvaci sveta postali su: Dejan Majstorović,  Marko Branković, Strahinja Stojačić i Mihailo Vasić.

Od starta meča Srbija je nametbula svoj ritam i nije dozvolila Litvancima da se razigraju.

Sam susret nije dugo trajao jer Litvanija jednostavno nije bila u stanju da parira Srbiji. U nekoliko navrata su spuštali Litvanci na minus tri, ali bi "Orlovi" uvek imali spreman odgovor u vidu preciznog šuta za dva poena.

Posebno raspoložen za igru uz standardno sjajnog Dejana Majstorovića bio je Strahinja Stojačić koji je postigao 9 poena i nekoliko puta umeo da nadmudri sva tri igrača Litvanije.

Posebno raspoložen za igru uz standardno sjajnog Dejana Majstorovića bio je Strahinja Stojačić koji je postigao 9 poena i nekoliko puta umeo da nadmudri sva tri igrača Litvanije.

Pet je dodao Mihailo Vasić, četiri Dejan Majstorović, a tri Marko Branković.

Kod Litvanaca, Darijus Tarvidas je ubacio sedam, Ignas Vaitkus pet, dok su po dva postigli Gintautas Matulis i Marijus Uzupis.

Ovo je peta titula za Srbiju na Svetskim prvenstvima po čemu je apsolutini rekorder.

Pomenuti Majstorović će pored pehara i zlatne medalje sa ovog prvenstva poneti i titulu najkorisnijeg igrača turnira.

Što se utakmice za treće mesto tiče, u njoj je Francuska bez izmene pobedila Belgiju posle produžetka.

Uživo, Srbija - Litvanija, finale Svetskog prvenstva u baksetu 3x3

Kraj! Srbija je šampion sveta, bacanje je pogodio Branković, 21:16.

Ponovo serija Srbija, još jedno trojku pogađa Majstorović, 17:11.

Dve trojke za Litvance postiže Tarvidis, 13:10 za Srbiju.

Mirno Srbija održava prednost, Litvanija ne uspeva da napravi seriju, 11:4.

Majstorviiiiić! 7:1 za Srbiju, neverovatna odbrana "Orlova".

Sjajan početak za Srbiju, trojku postiže pomenuti Stojačić, 3:0.

Meč je počeo, prve poebne za Srbiju postigao je Stojačić.

Srbija: Dejan Majstorović,  Marko Branković, Strahinja Stojačić, Mihailo Vasić

Belgija: Gintautas Matulis, Darius Tarvidas, Marijus Uzupis, Ignas Vaitkus

Baskeši Srbije igraju finale Svetskog prvenstva koje se održava u Antverpenu protiv Litvanije.

Prethodni susret ove dve zemlje dogodio se u Evropskom kupu kada je Srbija ubedljiv slavila 20:14.

Na putu do finale, "Orlovi" su redom pobeđivali: Novi Zeland, Portoriko, Brazil, Francusku, Letoniju i Belgiju.

Srbija je do sada čak četiri puta osvajala SP i po tome je rekorder. Prva titula osvojena je 2012, a potom tri zaredom 2016, 2017. i 2018. godine.

Treće mesto na ovom SP osvojila je selekcija Francuske.