Poraz košarkašica Srbije od Australije, komplikuje se plasman u četvrtfinale SP

25/09/2022

-

11:45 >> 11:51

Poraz košarkašica Srbije od Australije, komplikuje se plasman u četvrtfinale SP - Copyright FIBA

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije 69:54 (18:10, 18:18, 17:15, 16:11) u trećem kolu grupe "B" na Svetskom prvenstvu i za plasman u četvrtfinale neophodne su joj dve pobede protiv Malija i Francuske.

Ponovo je šut "izdao" košarkašice Srbije, uz jednu "crnu rupu" od skoro pet minuta bez postignutog koša u trećoj četvrtini, to su razlozi za zasluženu pobedu Australije koja je vodila od prvog do poslednjeg sekunda utakmice.

Bolje je meč otvorila Australija, Stef Talbo je pogodila trojku i Srbija nijednog momenta nije uspela da izjednači! Ponovo je zatajao šut izabranica Marine Maljković, pa je domaćin Mundijala dobuio prvi deo 18:10 serijom od 7:1 u poslednja tri minuta.

Posle serije od 5:0 na startu druge deonice, činolo se da su Srpkinje uhvatile svoj ritam igre. Međutim, posle tajm auta Stef Talbot je nastavila da puni koš rivala, reprezentativke Srbije su nastavile da se ispucavaju, pa su na tri i po minuta pre kraja Australijanke vodile 32:19!

Ivon Anderson je ponovo bila šuterski najraspoloženija u taboru Srbije (14 poena za poluvreme), trojkom je prekinula seriju domaćina, a zatim je povela tim do serije od 5:0, pa se na odmor otišlo sa osam poena razlike za domaćina (38:28).

U prvom delu Srbija je imala više skokova od Australije, ali i veoma slab šut za dva poena od 23 odsto (23/8) što je i rezultovali minusom.

U nastavku meča, Srbija je bila bez koša četiri minuta i 50 sekundi, Australija se odlepila na 18 poena razlike, ali su serijom od 9:1, izabranice Marine Maljković uspele da u poslednju deonicu uđu sa minusom od 10 poena (53:43).

Igralo se agresivno na obe strane u poslednjoj deonici uz mnoštvo promašaja, Australija je uspela da održava prednost od desetak poena razlike i na 4:28 minuta pre imala je prednost od 61:48. Velika nervoza i značj meča vezao je ruke čak i najiskusnoj Tini Krajišnik koja je promašila oba slobodna bacanja što je bio znak i definitivnog poraza u meču. Nadu je četvrtom trojkom vratila za čas Saša Čađo, mešutim, Srbija danas nije imala rešenja protiov Australije.

Kod selekcije Srbije najefikasnije bila je Ivon Anderson sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija, Saša Čađo je postigla 12 (9/4 za tri), Jovana Nogić sedam, a Tina Krajišnik 6. Kod Australije Bek Alen je bila najesfikasnija sa 16 poena.

Naredni meč Srbija igra protiv Malija u ponedeljak od 5.30 časova, a dan kasnije rival je u poslednjem kolu Francuske od 9.30 časova.

Francuska je u Grupi "B" očekivano pobedila Mali 74:59 (17:21, 25:11, 15:14, 17:13).

Iznenadile su košarkašice rivala u prvij četvrtini koju su dobile četiri poena razlike, ali Francuska je ubrzo uzvratila i do kraja meča je kontrolisala dešavanja na terenu.

Gabi Vilijams sa 14, Aleksija Šarteru sa 12 i Maminjan Ture sa 10 poena bile su najefikasnije u pobedničkom timu, dok je Sika Kone sa 18 poena i 18 skokova dominirala u selekciji Malija.