25/09/2022

-

21:07

FMP-Baken Bers - Copyright FIBA

Košarkaši FMP-a nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu FIBA lige šampiona. U odlučujučem meču u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" danski Bajken Bers slavio je rezultatom 88:82 (19:21, 17:21, 21:15, 17:17, 14:8).

Meč je odlučen tek u produžecima, Danci su imali više koncentacije u dodatnih pet minuta, poveli sa 83:74 i eliminsali "pantere" iz daljeg takmičenja.

U samom finišu regularnog dela, Bovlin je trojkom izjednačio na 72:72 na 44 sekundi pre kraja. Tim iz Železnika nije realizovao napad, a Toni Kar iz slobodnih bacanja doneo vođstvo od 74:72. Uzvratio je na drugoj strani Trent Frejžer iz ofanzivnog skoka poravnao na 74:74, međutim, u produžetku, izabranioci Nenada Stefanovića nisu imali snage da stignu dop trijumfa.

Na početku treće četvrtine FMP je bio u problemu, gosti iz Danske su napravili seriju 10:0 i poveli sa 52:36. Finiš je ipak pripao "panterima", istopli su prednost rivala, da bi Trent Frejžer trojkom u poslednjoj sekundi treće deonice poravnao na 57:57.

FMP je nastavio u istom ritmu i u nastavku meča, Nikola Šaranović je bio preciznan iza linije 6,75 i doneo vođstvo svom timu, a novom trojkom Frejzer je povisio na 63:57.

Na minut pre kraja Toni Kar je takođe pogodio sa distance i smanjio na 70:69.  Slobodna bacanja realiozovao je Bo Bič i doneo tri poena prednosti, ali je trojka Bovlina srušila snove o pobedi domaćina u regularnih 40 minuta.

Najefikasniji u FMP-u bili su Bo Bič sa 23 i Trent Frejzer sa 18 poena, u pobedničkom timu istakao se Toni Kar sa 34 poena, uz devet asistencija.