10/10/2022

-

20:05

Crvena zvezda - Budućnost - Copyright MN Press

U derbiju 2. kola AdmiralBet ABA lige košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost rezultatom 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14).

Do raspleta je došlo u finišu meča. Nakon što je Budućnost povela po prvi put na meču šest i po minuta pre kraja, Zvezda je smogla snage da preokrene poenima Luke Mitroviča i trojkom Holanda, da bi pogocima Mitroviča, Bentlija i Adamsa iz slobodnih bacanja održala prednost.

Početak meča pripao je crveno-belima, u 6. minutu vodili su 12:4, kod rezultat 16:9, Kenan Kamenjaš je vezao četiri poena, a potom u samom finišu prve deonice Igor Drobnjak je sa dve trojke približio goste na 20:19.

Na minut pre kraja prvog poluvremena crveno-beli su vodili rezultatom 41:30, ali su Podgoričani trojkom Kamerona Rejnoldsa i pogotkom Fila Buta u poslednjoj sekundi poluvremena na odmor otišli sa zaostatkom od osam poena (43:35).

Budućnost je nastavak meča otvorila novom trojkom Rejnoldsa za 43:38, a Zvezda uzvratila serijom od osam poena Filipa Petruševa za dvocifrenu prednost domaćina (51:40).

U samom finišu treće četvrtine usledilo "već viđeno", Igor Drobnjak je bio precizan iza linije 6,75 i gosti su smanjili na 55:51, da bi na početku poslednje četvrtine Drobnjak još jednom poentirao i doneo gostima prvo vođstvo, ali u  neizvesnoj završnici, gde se igralo koš za koš, crveno-beli su se bolje snašli i slavili na kraju.

Crvena zvezda: Holand 10, Lazarević 2, Adams 2, Mitrović 15, Lazić 2, Martin, Raduljica 7, Ivanović, Petrušev 15, Topić, Bentli 16.

Budućnost: Rejnolds 8, Bel-Hajns 5, Atić 4, But 4, Lazić 2, Vajt 2, Ilić, Jagodić Kuridža 5 (11 skokova), Drobnjak 19, Popović 8, Kamenjaš 8.