Poraz Denvera u Los Anđelesu: Lejkersi upisali prvu pobedu u sezoni

31/10/2022

-

07:50 >> 08:16

Nikola Jokić - Copyright AP Photo/Mićael Owen Baker

Košarkaši Lejkersa savladali su Denver na svom terenu 121:110 (26:31, 29:29, 38:34, 28:25) i tako upisali prvu pobedu u sezoni posle pet poraza.

Ekipu iz Los Anđelesa predvodili su Lebron  Džejms sa 26 poena, u stopu ga je pratio Entoni Dejvis sa 23, dok su po 18 postigli Rasel Vestbruk i Luni Voker.

Na drugoj strani, kao po običaju, listu strelaca Denvera predvodio je Nikola Jokić sa 23 poena (8/16 iz igre). Srpski centar dodao je i 14 skokova uz šest asistencija, a dobru rolu imao je i Džamal Marej sa 21 poenom.

Utakmica je tokom većeg dela susreta bila izjednačena. Denver je već u prvoj četvrtini imao dvocifrenu prednost (25:15), ali su Lejkersi odgovorili u drugoj deonici, da bi serijom 13:0 u finišu treće četvrtine prvi put stekli "osetnije" vođstvo - 93:85.

Posle nekoliko vezanih poena Mareja, Nagetsi su početkom poslednje deonice prišli na 99:95, ali to je sve što su mogli.

Džejms i Dejvis su preuzeli stvar u svoje ruke i pomogli Lejkersima da dođu i do najveće prednosti na utakmici (113:100) na četiri minuta do kraja. Jokić, koji nije bio previše agresivan na ovoj utakmici, vezao je osam poena u finišu, međutim utisak je da se kasno se probudio...

Posle sedam kola Nagetsi imaju učinak od četiri pobede i tri poraza i naredni duel odigraće protiv Oklahome 4. novembra u 01 čas iza ponoći.

Lejkersi će dan ranije od 03:30 dočekati Nju Orleans, koji je sinoć bez većih problema izašao na kraj sa Klipersima.