Jokić ponovo dominirao: San Antonio se loše proveo u Denveru

06/11/2022

-

08:10

Nikola Jokić - Copyright AP Photo/David Zalubowski, File

Košarkaši Denvera ubedljivo su savladali San Antonio 126:101 (40:27, 30:24, 29:25, 27:25) i tako stigli do šestog ovosezonskog trijumfa u NBA ligi.

Pred svojim navijačima ponovo je briljirao Nikola Jokić sa 21 poenom, a centar Nagetsa je za 27 minuta na parketu dodao i 10 asistencija, šest skokova uz gotovo nepogrešiv šut iz igre (9/10).

Pored njega zapaženu rolu sa klupe imao je Bouns Hajlend sa 24 poena, Majkl Porter Džunior je pomogao sa 15, dok je Džamal Marej postigao 13 poena, uz devet uspešnih dodavanja.

U taboru San Antonija najefikasniji su bili bekovski tandem Keldon Džonson i Devin Vasel sa 25 i 20 poena.

Da se Teksašani neće dobro provesti u Koloradu, mogli smo da naslutimo već nakon uvodne četvrtine, kada je raspucana petorka Nagetsa, predvođena Jokićem i Marejem, ubacila Sparsima 40 poena.

Od tog trenutka ekipa Grega Popoviča je samo nastavila da tone, bez ikakvih šansi da se vrati u meč i parira Denveru, koji je večeras imao odlične procente šuta za dva poena (38/58), kao i sa distance (15/20).

Rezultat na poluvremenu bio je 70:51, a kako je utakmica odmicala prednost Nagetsa je u jednom trenutku iznosila 31 poen. U finišu treće četvrtine San Antonio je posle nekoliko trojki i par dobrih akcija Vesela “prišao“ rivalima na 99:76, da bi u nastavku meča Hajland preuzeo stvari u svoje ruke, a Jokić dobio zaslužan odmor.

Srpski centar nije imao veliki broj šuteva ka košu, nego je ponovo preuzeo rolu glavnog organizatora igre. Sinoć se istakao sa nekoliko sjajnih asistencija, a ona koja je obežila meč desila se sredinom treće četvrtine, kada je pronašao Portera u punom reketu Sparsa.

Jokić je i u ovom meču bio nadomak tripl-dabla, falilo mu je još samo četiri skoka, međutim trener Majk Meloun nije želeo da rizikuje potencijalnu povredu, pa je MVP presedeo poslednju četvrtinu na klupi.

Finiks - Portland 102:82

Denver je sada na učinku 6-3 i nalazi se na sedmom mestu Zapada, dok je San Antonio posle 10 utakmica upisao peti poraz i zauzima dve pozicije ispod.