17/11/2022

-

21:12

Zvezda u neizvesnoj završnici pobedila Asvel na debiju Duška Ivanovića - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Asvel 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 17:14) u osmom kolu Evrolige. Heroj svoh navijača crveno-belih je definitivno Nemanja Nedović koji je preko Lajtija pogodio flouter i doneo pobedu svom timu.

On je sedam sekundi pre kraja odlično probio i sa mnogo osećaja naslonio loptu na tablu.

Posle toga, Zvezda se odlučila da pravi faul, a Pons je promašio oba slobodna bacanja i propustio priliku da meč odvede u produžetak.

Lopta je došla do Dobrića, nju je ščepao i Obasohan, a posle podbacivanja našla je put opet do srpskog reprezentativca.

Dobrić je bio fauliran, pogodio dva penala i overio pobedu crveno-belih.

Što se samog meča tiče, najefikansiji u redovima crveno.belih bio je Nikola Ivanovića sa 16 poena, a pratili su ga Vildoza sa 12 i Nedović sa 11.

Na drugoj strani najviše se istakao iskusni Dejvid Lajti sa 16 poena, dok je 14 upisao Kahudi.

Utakmica je započela odlično za tim Duška Ivanovića, Zvezda je napravila prednost od 16 razlike i delovalo je da neće biti previše problema za ekipu sa Malog Kalemegdana.

Ovaj deo meča obeležila je i sjajna finta Luke Vildoze.

U trećoj četvrtini Asvel je postigao čak 30 poena i potpuno se vratio u meč.

Ipak, u samom finišu sreća je bila na strani Zvezde koja je upisala drugi trijumf u Evroligi.

Uživo, Crvena zvezda - Asvel

Četvrta četvrtina

Kraj! Velika pobeda Crvene zvezde protiv Asvela!

40' Nedoviiiiiić! Floater srpskog asa za potencijalnu pobedu Crvene zvezde! 69:67!

39' Zbog ovoga je došao Nedović! Sjajan niz driblinga posle kojih je usledio roling i izjednačenje. 67:67.

37' Pogađa Bentiiiil za nadu Zvezde. Odmah u sledećem napadu Mitrović pogađa 2+1, Zvezda je opetu igri 65:62.

35' Sve tajm-aute potrošio je Duško Ivanović, Asvel uvećava prednost i ide ka pobedi.

32' Preokret Asvela i prvo vođstvo ekipe iz Francuske

Treća četvrtina 54:53

30' Potpuni egal u Pioniru. Samo poen prednost za Zvezdu, 54:53. U napadu bez ideje, a na drugoj strani Asvel lako  dolazi do obruča.

24' Vratio se Asvel rezultatski u ovaj meč, ali Zvezda trojkama održava prednost.

Druga četvrtina 38:23

20' Završeno je prvo poluvreme, Zvezda je održala stvorenu prednost i sa dvocifrenom prednošću ulazi u treću četvrtinu.

13' Ponovo dobro otvara deonicu Zvezda, trenutno je 25:16.

Prva četvrtina 17:14

10' Kraj prve četvrtine, vođstvo Zvezde od tri razlike. Čini se da je sastav Duška Ivanovića zaslužio i veću prednost, ali je Asvel bio boljirival u drugim delu prve četvrtine.

7' Vratio se Asvel u život posle tajm-auta koji je tražioTi Džej Parker. Uspevali su da iznude faulove i sa linije slobodnih bacanja smanjili na 13:10.

3' Izuzetan početak utakmice za Zvezdu! Vode sa čak 9:0, igraju sjajnu odbranu i Asvel jednostavno ne može da im parira za sada.