19/11/2022

-

08:48

Odlična partija Nikole Jovića: Srpski as blistao u porazu Majamija od Vašingtona - Copyright AP Photo/Nick Wass

Košarkaši Vašingtona pobedili su Majami nakon produžetka 107:106, a najbolju utakmicu otkako je došao u NBA ligu odigrao je srpski igrač Nikola Jović.

Nakon što je nedavno postao najmlađi starter u istoriji franšize, talentovani član Hitsa ponovo je dobio veću minutažu, a poverenje trenera opravdao je na najbolji mogući način. Odigrao je 30 minuta i sa 18 poena (4/10 iz igre) bio je treći strelac ekipe posle Kajla Laurija i Maksa Štrausa. Jović je takođe uspeo da sakupi i šest skokova, međutim on i njegov tim nisu uspeli da izbegnu poraz.

Majami je u poslednji minut regularnog dela ušao sa pet poena prednosti (104:99), što nije bilo dovoljno da se savlada ekipa iz prestonice. Najpre je Bil smanjio razliku, da bi Kuzma na 16 sekundi do kraja pogodio trojku i odveo meč u produžetak (104:104).

U dodatnih pet minuta postignuto je svega samo pet poena. Porzingis je doneo Vizardsima +2, Lauri je izjednačio na 106:106, da bi Kuzma sa penala postavio, ispostaviće se, konačan rezultat. Zanimljivo je da nijedna ni druga ekipa nisu postigle koš poslednjih tri minuta utakmice...

Isto tako, valja napomenuti da je mladi Jović postao četvrti “ruki“ koji je ove sezone uspeo da postigne 15+ poena za poluvreme, nakon Benedikta Maturina, Paola Bankera i Šedona Šarpa.