08/12/2022

-

22:48

Nedović trojkom doneo pobedu Zvezdi u prvom derbiju u Evroligi - Copyright MN Press

Kakvo veče u Areni! "Večiti" derbi je opravdao sva očekivanja, a Crvena zvezda je trojkom Nemanje Nedovića dve sekunde pred kraj došla do pobede nad Partizanom od 76:73 (20:11, 13:29, 19:14, 21:22).

Neverovatna poslednja deonica, koja je doživela svoj vrhunac upravo u poslednjim momentima.

Luka Vildoza je probio, navukao na sebe nekoliko igrača Partizana, izbacio sjajan pas za Nedovića koji je hladne glave pogodio šut za pobedu. I to nakon što je šutirao trojke do tog momenta 0/6.

Velike zasuluge idu i upravo Vilodzi koji je sa dve pogođene trojke vratio Zvezdu u život i dao joj priliku da dođe do trijumfa na gostujućem terenu.

Titulu za igrača utakmice poneo je Nedović sa 20 poena, a pratio ga je Vildoza sa 16, dok je Petrušev dodao 10.

Rezultat je mogao da se okrene i na drugu stranu, posebno u finišu. "Krivac" je Kevin Panter, najbolji strelac crno-belih sa 15 poena, promašio je dva otvorena šuta, a posbeno bolan za navijače bio je onaj na deset sekundi pre kraja kada je imao otvoren šut ali i priliku da loptu drži do kraja regularnog dela.

Uz njega, Jam Madar je bio fantastičan sa 14 poena, Janis Papapetru je postigao 13, dok je Matijas Lesor ostvario dabl-dabl učinak od 11 poena i 10 skokova.

Igralo se večeras u serijama. Partizan je sjajno počeo, Matijas Lesor je izgledao kao neki od najboljih centara u NBA ligi, crveno-beli prosto nisu znali kako da ga zaustave.

Onda je Zvezda pronašla ritam, preokrenula rezultat i stavila do znanja da se neće predati.

Treća četvrtina bila je samo uvod u ono što smo gledali kasnije, a to je verovatno i najuzbudljivja utakmica u Evroligi ove godine.

Nema sumnje, prvi, istorijski "večiti" derbi bio je neverovatan, i ostavren je cilj koji je priželjkivao Željko Obradović, a to je da se u Evropu i svet pošalje odlična slika o košarci u Beogradu.

Uživo, Partizan - Crvena zvezda

Četvrta četvrtina

40' Kraj! Madar je promašio trojku i Zvezda odnosi pobedu!

40' Nedooooooviiiiiiiić! Pogađa Nemanja trojku iz kornera i Zvezda vodi 76:73 na dve sekunde do kraja!

39' Ponovo drojka Vildoze! Nerešeno je na minut do kraja utakmice!

38' Evo ga Vildoza! Possle nekoliko loših odluka, pogađa trojku i smanjuje prednost Partizana na 71:70.

37' Plus 6 za Partizan! Zvezda bez ideje u napadu, a ekipa crno-belih to svakako ume da kazni.

35' Partizan ima prednost od tri razlike i Duško Ivanović mora da reaguje tajm-autom.

32' Nedović sa linije penala donosi izjednačenje. 58:58.

Treća četvrtina 50:52

30' Potpuna rezultatska neizvesnost. Samo dva poena prednostu za Crvenu zvezdu. 52:54

27' Vratio se Partizan! 44:44, Lesor će imati dva slobodna bacanja da vrati prednost svom timu.

24' Ujednačen početak drugogo poluvremena, trenuttno je 40:44.

Druga četvrtina 33:40

20' Kraj prvog poluvremena, Zvezda je zadržala prednost i vodi 40:33. Lesor igra poput najboljih NBA centara ali za sada nema podršku saigrača.

18' Zvezda vodi 36:31, Partizan se opustio malo posle tajm-auta i pronalazi zaista lake poene.

16' Još jedan tajm-aut Željka Obradovića! Zvezda je potpuno preokrenula rezultat i vodi 24:22.

14' Reaguje Željko Obradović tajm-autom, Zvezda se spustila na -3.

13' Ponovo egal početak. Partizan održava razčoku ali se više ne igra toliko tvrdo. 22:15.

Prva četvrtina 20:11

10' Lazarević košem u poslednjoj sekundi vraća Zvezdu u jednocifreni zaostatak. Partizan na krilima Lesora koji već sada ima 8 skokova održava prednost i za sada uz sjajnu odbranu deluje veoma dobro igra pulena Željka Obradovića.

7' Sjajna igra Partizana, trojkom Kevina Pantera crno-beli dolaze do dvocifrene prednosti. 16:4.

4' Stamena odbrana Partizana, Zvezda se poprilično muči u napadu. Na drugoj strani crno-beli igraju sa sjajnom energijom i uvodni minuti u potpunosti pripadaju domaćinu. 9:4.

2' Ujednačen početak utakmice, poene su razmenili Panter i Bentil. 2:2.

1' Utakmica je počela. Startnu petorku domaćina čine Madar, Panter, Papapetru, Ledej i Lesor, dok za Crvenu zvezdu počinju Vildoza, Lazić, Dobrić, Bentil i Kuzmić.