10/12/2022

-

08:30 >> 08:35

Odlična partija Bogdanovića u senci poraza Atlante: Durent i Irving nosili Bruklin do pobede - Copyright Tanjug / AP Photo/John Bazemore

Bogdan Bogdanović pružio je odličnu partiju u porazu Atlante protiv Bruklina, koji na svom terenu slavio 120:116 (36:30, 32:34, 28:26, 24:26). Netsi su na taj način stigli do 15. ovosezonskog trijumfa i šeste pobede u poslednjih sedam utakmica, dok su Hoksi zabeležili 13. poraz.

Srpski košarkaš dobio je šansu sa klupe i za 34 minuta na parketu, zabeležio je 31 poen uz sjajne procente šuta iz igre (12/18). Trej Jang je postigao 33 poena uz devet asistencija.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se savlada Bruklin, koji je veći deo utakmice proveo u vođstvu na krilima Kevina Durenta (34) i Kajra Irvinga (33). Susret je u finišu otišao u penal završnicu, gde su Set Kari i Kevin Durent pogodili neke ključne šuteve. Bogdanović je na sedam sekundi do kraja pogodio trojku i smanjio rezultat rivala na 118:116.

Međutim, Durent je već u narednom napadu realizovao oba bacanja i tako ugasio nadu borbene Atlante da može da dođe do preokreta.

Uzbudljivo je sinoć bilo i u Dalasu, gde su Maveriksi prekinuli seriju od tri uzastopne pobede, posle tesnog poraza nad Milvokijem 105:106 (33:32, 15:20, 36:21, 21:33). Koliko su Teksašani bili bolji tim tokom čitave utakmice, govori podatak da su 33 minuta proveli u vođstvu.

U poslednju četvrtinu ušli su sa prednošću od 11 poena (84:73), ali je Milvoki sredinom deonice preko Janisa Adetokumba uspeo da izjednači (94:94), a onda i u uzbudljivoj završnici stigne do pobede zahvaljujući košu Bruka Lopeza. Dalas je imao sedam sekundi i poslednji napad, ali je Luka Dončić promašio trojku uz zvuk sirene.

Slovenački košarkaš završio je meč sa 33 poena i 11 asistencija, uz nešto slabije procente šuta za tri poena (3/11) i linije penala (4/10). Spenser Dinvidi je dodao 15, dok su se na drugoj strani istakli Janis Adetokumbo sa 28 i Kris Midlton sa 19 poena.

Uprkos porazu, Dalas je zadržao sedmo mesto Zapada sa učinkom 13-12, dok je ekipa iz Viskonsina i dalje na drugoj poziciji Istoka sa skorom 19-6. Prvi je Boston sa utakmicom više i skorom 21-5.