Bogdanović zatrpao koš Šarlota: Dončić srušio Portland

17/12/2022

-

08:53

Bogdan Bogdanović - Copyright Tanjug/(AP Photo/Lynne Sladky)

Bogdan Bogdanović pružio je odličnu partiju u pobedi Atlante nad Šarlotom (125:106). Bio je drugi strelac ekipe iza Treja Janga, a utakmicu je zavšio sa 28 poena i devet skokova uz odlične procente šuta sa distance (7/10).

Jang i Bogdanović su tokom čitavog meča bili nerešiva enigma za Hornetse, koji su posle sedmog uzastopnog poraza, ostali zakovani za dno Istoka sa učinkom 7-22. Atlanta je sa druge strane na skoru 15-15 i trenutno se nalazi na devetoj poziciji iste konferencije.

Da se Šarlotu ne piše dobro, mogli smo da naslutimo već posle prvih 16 minuta utakmice, kada su Hoksi predvođeni srpskim košarkašem postigli 50 poena i stekli +21 (50:29) već na startu druge četvrtine. Međutim, kako je utakmica odmicala, do izražaja je došla sve bolja igra domaćina, koja je na krilima Bola i druge postave, smanjila deficit i početkom drugog poluvremena prišla na tri poena zaostatka (72:75).

Usledila je potom rezultatska klackalica do početka poslednje četvrtine, kada su Hoksi i definitivno rešili pitanje pobednika. Holidej, Kaminski i Bogdanović pogađali su iz svih pozicija, a posle 20:2 serije (120:98), Atlanta je stekla prednost koju je, ovaj put, mirno sačuvala do kraja utakmice.

Zanimljivo je sinoć bilo i u Dalasu, gde su Maveriksi predvođeni Lukom Dončićem savladali Portland 130:110 i tako stigli do 14. trijumfa u sezoni. Slovenac je ponovo bio jedan od ključnih igrača Teksašana na parketu, a utakmicu je zavšio sa 33 poena, šest skokova i devet asistencija. Odličnu podršku sa klupe imao je u novajliji Kristijanu Vudu, koji je ubacio 32 poena, dok je listu strelaca Blejzersa predvodio Dejmijan Lilard sa 24 poena.