Bez iznenađenja u Areni: FMP nemoćan protiv Partizana

19/12/2022

-

20:10 >> 20:16

KK Partizan - Copyright AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanović

U derbiju 11. kola Admiralbet ABA lige između Partizana i FMP-a nije bilo iznenađenja. Crno-beli su opravdali ulogu favorita i pred svojim navijačima slavili 90:86 (21:17, 24:18, 28:12, 16:39) za deveti ovosezonski trijumf u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Smailagić, Lesor i Trifunović sa po 14 poena, Eguzum je dodao 13, dok je i Ledej bio dvocifren sa 10 poena. Na drugoj strani istakli su se Stepanović sa 17 i Bič sa 16 poena.

Iako su izabranici Željka Obradovića imali prednost tokom čitave utakmice, gosti iz Železnika su finišu uspeli da istope prednost od 27 razlike, koliko je bilo u jednom trenutku i uvedu meč u neizvesnu završnicu, ali nisu imali snage za preokret.

U toku prvog poluvremena videli smo dobru šutersku rolu obe ekipe, uz nešto bolji učinak Partizana sa distance. Iako su crno-beli imali 63 odsto šut za tri poena (5/8), izabranici Željka Obradovića su češće napadali reket rivala, gde su zahvaljujući raspoloženom Lesoru i Egzumu stekli dvocifrenu prednost posle uvodnih 20 minuta - 45:35.

Sa druge strane FMP se uglavnom oslanjao na duo visokih igrača Stepanovića i Šaranovića, koji su koliko-toliko parirali domaćinu i sprečavali ga da se odlepi na veću razliku. Međutim, sve se promenilo sredinom treće četvrtine, kada je krenula furiozna serija crno-belih.

FMP je izgubio čvrstinu u odbrani, a nedostatak raspoloženih igrača na drugoj strani terena, pomogla je Partizanu da napravi 15:2 seriju (69:45) i tako praktično reši pitanje pobednika već u trećoj deonici.

Trener tima iz Železnika Nenad Stefanović ramzdao je ekipu izmenama u poslednjoj četvrtini, što je donelo boljitak na terenu ali ne i preokret. Usled loše odbrane rezervista Partizana, FMP je postigao gotovo 40 poena u odlučujućoj deonici i prišao na tri poena zaostatka, međutim nije bilo vremena za preokret...

Crno-beli su uspeli da sačuvaju kapital i zabeleže važnu pobedu pred duel sa Fenerbahčeom, koji je na programu 22. decembra