Poraz Atlante u Los Anđelesu: Lejkersi zaustavili Bogdanovića

07/01/2023

-

09:35

Bogdan Bogdanović - Copyright AP Photo/Hakim Wright Sr.

Košarkaši Atlante izgubili su od Lejkersa u gostima 130:114 i tako nastavili seriju loših rezultata u NBA ligi.

Hoksi imaju samo dve pobede u poslednjih osam utakmica. Trenutno su na devetom mestu Istoka sa učinkom 18-21 i s obzirom na veliku konkurenciju na vrhu tabele ove konferencije, nema sumnje da ih do kraja regularnog dela sezone čekaju velike borbe za poziciju u plej-ofu.

Što se same utakmice u Los Anđelesu tiče, Lejkersi su tokom čitavog meča bili u vođstvu i pitanje pobednika se nijednog trenutka nije postavljalo. Lebron i družina su već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, a kako je utakmica odmicala domaćin je sve više "dodavao gas". Zahvaljujući Džejmsu i dobroj timskoj igri, Lejkersi su na odmor otišli sa rezultatom 70:49, da bi do kraja utakmice došli i do maksimalnih +26.

Bogdan Bogdanović dobio je šansu sa klupe na ovom meču. Odigrao je skoro 30 minuta, tokom kojih je postigao 10 poena uz mali broj šuteva iz igre (3/7). Njegov saigrač Trej Jang je bio najefikasniji u Atlanti sa 32 poena, dok je Lebron Džejms predvodio listu strelaca LA Lejkersa sa 25 poena, a dodao je i 10 asistencija.