09/02/2023

-

19:53

Košarkašice Srbije nadigrale Hrvatsku i plasirale se na završnicu Evropskog prvenstva - Copyright MN Press

Košarkašice Srbije plasirale su se na završnicu Evropskog prvenstva koje se ove godine održava u Sloveniji i Izraelu.

U kvalifikacionoj grupi E zabeležile su maksimalan učinak, u 3. kolu ubedljivo su slavile protiv Hrvatske rezultatom 85:57 (29:17, 20:15, 18:16, 18:9).

Izabranice Marine Maljković bolje su otvorile utakmicu i u 7. minutu povela sa 21:7. Gotovo sve poene u prvoj deonoci postigle su Ivon Anderson i Nevena Jovanović. Naturalizovana Amerikanka bila je sa 11 poena najfikasnija, dok je Nevena Jovanović imala stopostotan učinak, postigla je deset poena uz dve pogođene trojke za dvocifrenu prednost od 29:17.

Do kraja poluvremena raspucala se i Jovana Nogić četiri puta je bila precizna iza linije 6,75, a prednost Srbija na odmoru je iznosila 49:32.

U nastavku utakmice Srbija je održavala stečenu prednost, u poslednoj četvrtini dozvolila je rivalu da samo devet puta poentira. Rutinski se stiglo do trećeg trijumfa u grupnoj fazi takmičenja.

Selektor Marina Maljković imala je priliku da svim reprezentativkama pruži šansu, a najzapaženije su bile Jovana Nogić sa 21, Ivon Anderson sa 19 i Nevena Jovanović sda 12 poena.

U redovima Hrvatske raspoložena za nadigravanje sa Srkinjama bila je Šavonte Zelus sa 27 poena.

Srbija će u Sloveniji i Izraelu braniti titulu osvojenu 2021. godine.