30/04/2023

-

08:00

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP/David Zalubowski

Košarkaši Denver Nagetsa upisali su pobedu broj jedan u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije nad Finiks Sansima - 125:107 (31:32, 37:19, 26:30, 31:26).

Prvo poluvreme proteklo je u znaku timske igre franšize iz Kolorada koja je na pauzi vodila 68:51 zahvaljujući fantastičnoj drugoj četvrtini u kojoj je svako doprineo na svoj način.

Kasnije u trećoj deonici kada je palicu preuzeo Džamal Marej, a pratio ga Nikola Jokić, Nagetsi su zagospodarili domaćim terenom i naterali Montija Vilijamsa da pet minuta pred kraj utakmice povuče startere sa parketa.

Pomenuti Marej je utakmicu završio sa 34 poena i devet asistencija, Jokić je ostvario moćan dabl-dabl učinak od 24 poena i 19 skokova, dok je Eron Gordon upisao 23 poena.

Zanimljivo je da su upravo ova tri košarkaša zajedno postigla više poena nego cela prva petorka Finiksa!

Sastav iz Arizone predvodio je Kevin Durent sa 29 poena i 14 skokova, Devin Buker je dodao 27, a Diandre Ejton 14 poena.

Sansi su duel završili sa 105 poena, što znači da kada pogledamo kakve zvezde igraju u tom timu, dolazimo do zaključka da je Denver odigrao perfektnu odbranu.

Nagetsi vode 1:0 i preostaje im još jedna utakmica na domaćem terenu, a ona je na programu u noći između ponedeljka i utorka, sa početkom od 04.00.